Nasz zespół
Akademia Zdrowia, Pasji i Nauki nawiązała współpracę z zespołem wykwalifikowanych specjalistów, którzy udzielą Państwu i Państwa dzieciom fachowej i kompleksowej pomocy.
Wysoka jakość udzielanych usług, ich dostępność i skuteczność oraz przyjazne otoczenie są dla nas najważniejsze.
Naszą kadrę cechuje zaangażowanie, wzajemna współpraca oraz gotowość do rozwiązywania nawet najbardziej złożonych problemów.
Otrzymają Państwo wielospecjalistyczną i kompleksową pomoc.
DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY:
Justyna Jurgiewicz
Jestem założycielką Akademii Zdrowia, Pasji i Nauki, kompleksowego Centrum Pomocy Psychicznej, którego zadaniem jest stworzenie dostępności i możliwości korzystania z z pomocy z zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju dla dzieci i młodzieży, rodzin i dorosłych, realizowanej przez wysoko wyspecjalizowaną kadrę.
Jestem certyfikowanym coachem, specjalizuję się w coachingu skoncentrowanym na podejmowaniu zmian i wyzwań w życiu prywatnym oraz zawodowym, których celem jest osiągnięcie satysfakcji i radości z życia. Towarzyszę w odkrywaniu potencjału, mocnych stron i pasji w życiu. Prowadzę również szkolenia ze skutecznej komunikacji, budowania zespołów i motywacji do rozwoju i nauki. Uczę języka francuskiego - prowadzę kursy dla młodzieży i dorosłych. Jestem frankofilką, pasjonatką kultury francuskiej i języka francuskiego, a także nauki języków obcych. Nie przestaję odkrywać możliwości rozwoju osobistego i permanentnej nauki.
Ukończyłam studia wyższe na kierunku ekonomicznym i filologicznym, a także studia podyplomowe Executive MBA – Business Trends oraz z zakresu zarządzania kapitałem intelektualnym w przedsiębiorstwach. Kreowałam i zarządzałam polityką personalną w firmach zatrudniających wielopoziomową kadrę pracowniczą. Mam długoletnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i logistyką na rynku międzynarodowym. Rozwijałam również rynek edukacji cyfrowej w Polsce, aktywnie współpracując z uczelniami wyższymi, przedsiębiorstwami, trenerami i szkoleniowcami. Doradzam przedsiębiorstwom w zarządzaniu edukacją pracowników. Kierowałam Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim.
Z entuzjazmem podchodzę do życia. Wspieram i empatycznie pomagam w poszukiwaniu rozwiązań osobom, które pragną osiągnąć dobrostan psychiczny.
LEKARZE:
lek. med. Sławomir Stefanowicz
Lekarz psychiatra. Pracował w Szpitalu Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Zaborze, był ordynatorem oddziału obserwacyjnego oraz Dyrektorem Medycznym. Dwa lata temu został skierowany przez Wojewodę do Szpitala w Gorzowie Wlkp., kierował Oddziałem Psychiatrii Sądowej i był Lekarzem Naczelnym w Szpitalu przy ul. Walczaka 42. Profesjonalnie i z empatią podchodzi do pacjentów, każdy przypadek traktuje indywidualnie i z zaangażowaniem. Przeprowadza pełen wywiad z dzieckiem i rodziną, ustala potrzeby dziecka i rodziny oraz przedstawia kompleksowy plan leczenia również w oparciu o współpracujący z nim zespół specjalistów.
PSYCHOTERAPEUCI:
Monika Jurgielewicz-Wojtaszek
Terapeuta, seksuolog, oligofrenopedagog, neurologopeda. Provider metody Neuroflow ATS®, terapeuta ENMOT. Specjalista pracujący z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego gdzie podczas studiów magisterskich zdobyła specjalizację w zakresie andragogiki oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gdzie ukończyła studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna Opiniowanie – Edukacja – Terapia. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Kompetencje psychologiczne i społeczne w Lublinie. Jest absolwentką studiów doktoranckich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Jako terapeuta pracuje z pacjentem w nurcie systemowym. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi. Pracuje z osobami z niepełnosprawnością. Jest również pracownikiem oświaty.
Jej zainteresowania dotyczą obszaru z zakresu radzenia sobie ze stresem, lękiem, problemami emocjonalnymi, agresją, przemocą. Pracuje zarówno z dziećmi jak i młodzieżą oraz osobami dorosłymi.
W ramach wsparcia seksuologicznego otrzymają Państwo pomoc w sytuacji doświadczania oziębłości seksualnej, braku orgazmu, zaburzeń erekcji, depresji okołoporodowej, trudności przeżywanych podczas terapii in vitro. Pracuję również z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością borykającymi się
z trudnościami w obszarze seksualności dziecka.
W gabinecie uzyskają Państwo wszechstronną pomoc i wsparcie min. w zakresie: seksuologii (problem min. z pożądaniem seksualnym w tym także po COVID – 19, brak satysfakcji seksualnej, lęk lub niechęć do kontaktów seksualnych, oziębłość seksualna, problemy z erekcją, przedwczesny / opóźniony wytrysk, uzależnienie od seksu, wsparcie dla osób, które chcą przygotować się do coming outu, depresja okołoporodowa, seksualność osób z niepełnosprawnością (także dzieci), problemy związane z nadużyciem seksualnym, poradnictwo dla dzieci młodzieży i dorosłych, wsparcie dla kobiet/ par z problemem niepłodności i podczas terapii „in vitro”, Terapeutyczna Szkoła Rodzenia).
W ramach pracy psychoterapeutycznej otrzymacie Państwo wsparcie gdy doświadczacie: trudności wychowawczych, trudności adaptacyjnych, doświadczeń lękowych, zaburzeń nastroju, trudności w dokonywaniu życiowych wyborów, samotnością, przeżyć traumatycznych, niskiego poczucia własnej wartości, problemów w relacjach, trudności natury psychicznej, dolegliwości fizycznych, czy też rozwoju możliwości osobistych/zawodowych.
Barbara Ostrowska
Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w procesie certyfikacji, mgr. stosunków międzynarodowych.
Studia psychologiczne ukończyłam z wyróżnieniem na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, specjalność psychologia kliniczna. I stopień szkolenia certyfikującego (akceptowany przez NFZ) zrealizowałam w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej w Poznaniu, obecnie jestem w trakcie szkolenia II stopnia. Doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując m.in. w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Aleksandra Piotrowskiego „Dziekanka” w Gnieźnie, na przestrzeni lat na oddziałach: psychiatrii i leczenia uzależnień; w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych NZOZ „DIAMED” w Gnieźnie; Oddziale Dziennym Leczenia Uzależnień NZOZ „DIAMED” w Gnieźnie; Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu; Centrum Zdrowia Psychicznego HCP w Szpitalu im. Św. Jana Pawła II w Poznaniu, Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. O. Bielawskiego w Kościanie oraz w placówkach oświatowych i poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Po latach praktyki klinicznej i akademickiej życie osobiste przywiodło mnie do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie obecnie pracuje jako psycholog i psychoterapeuta w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. na oddziale psychiatrii sądowej. Od lat jestem wykładowcą akademickim na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Poznaniu.
W pracy z pacjentem opieram się na metodach o naukowo udowodnionej skuteczności (CBT), oraz nurtach tzw. terapii III fali, głównie Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Od studiów w moim życiu zagościła uważność/mindfulness, które wplatam w pracę z pacjentem i codzienność. Ukończyłam m.in. kurs MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction, redukcji stresu na bazie uważności), Mentoring MBSR i MBB (Mind-Body Bridging). Stale trenuję umiejętności i pogłębiam wiedzę na szkoleniach oraz konferencjach, krajowych i zagranicznych. Angażuję się w działania na rzecz budowania społeczności wokół nauk kontekstualno-behawioralnych, jestem członkinią Association For Contextual Behavioral Science ACBS, współzałożycielką i byłym członkiem zarządu ACBS Polska oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Uwielbiam wplatać w psychologię kreatywność i duch międzykulturowy, który we mnie drzemie. Z zadowoleniem obserwuję, jak moja pasja łączy się z zainteresowaniami naukowymi. W pracy z drugim człowiekiem kładę nacisk na praktykę opartą o dowody naukowe oraz współpracę. Stawiam sobie wysokie wymagania, swoją pracę regularnie poddaje superwizji i trzymam się standardów etycznych. Jestem otwarta na nowe doświadczenia i lubię podejmować i angażować się w inicjatywy bliskie moim wartościom, a takim niewątpliwie jest m.in. Akademia Zdrowia, Pasji i Nauki, gdzie prowadzę konsultacje i psychoterapię. Swoją ofertę kieruje głównie dla dorosłych i młodzieży. Pomagam w lepszym radzeniu sobie w zaburzeniach lękowych, depresji, kryzysach emocjonalnych czy tożsamościowych, czy z obniżonym poczuciem własnej wartości. Wspieram w szukaniu własnej drogi, rozwiązań prowadzących do pełnego i bogatego życia, rozpoznania tego co ważne, aby lepiej radzić sobie z trudnościami w tej wędrówce. Poza psychologią kliniczną lubię dobrą książkę i ciekawy design. Dobrze czuje się w miejscach bliskich naturze. Uwielbiam trekking po górach i podróże, w których przekonałam się niejednokrotnie, iż kreatywność, elastyczność i mindfulness są umiejętnościami niezwykle przydatnymi.
A w pochmurny dzień – kubek gorącej herbaty i dobry film.
Maciej Szczęsny
Psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w zakresie nerwic, chorób i zaburzeń psychotycznych, zaburzeń łaknienia, ChAD i innych. Osiąga satysfakcjonujące efekty w terapii systemowej rodzin i terapii partnerskiej (związki hetero- i homoseksualne). Jako specjalista terapii uzależnień prowadzi terapię osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych, a także terapię osób współuzależnionych. Swoją wiedzę w połączeniu z umiejętnościami, otwartością i empatią doskonale wykorzystuje w pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania i dysfunkcjami.
Skuteczność działań w pracy z dziećmi wynika z nacisku na pracę systemową z całą rodziną. Pracując w podejściu integratywnym dostosowuje metodę (paradygmat) do zaburzenia i możliwości pacjenta i jego rodziny. Maciej Szczęsny ukończył Studium Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Studium Psychoterapii Krótkoterminowej Dziecka i Rodziny w Krakowie. Jest certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia specjalistą terapii uzależnień oraz biegłym sądowym w przedmiocie uzależnień od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Ukończył szkolenie w zakresie Psychodramy wg Moreno, szkolenie w zakresie terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi ( hazard, seksoholizm, anoreksja, bulimia, uzależnienie od gier komputerowych, internetu itp). Jest miłośnikiem dobrej muzyki, kocha góry i zdobywanie szczytów, biega w górskich maratonach. Jako miłośnik żeglarstwa, wolny czas spędza nad jeziorem. Jest długoletnim mężem Hanny (neurologopedki) oraz ojcem trójki dorosłych dzieci.
PSYCHOLODZY:
Kinga Snacka
Mam w życiu ogromny przywilej łączyć dwie swoje największe pasje – Psychologię i Sport.
Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie zrealizowałam dwie specjalności – psychologię sportu oraz psychologię dzieci i młodzieży, a obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Psychologia Sportu. Jeszcze w czasie studiów uczestniczyłam w licznych konferencjach i warsztatach poświęconych roli psychologa w sporcie (m.in. Praktyczna Psychologia Sportu czy Kongres Psychologii Sportu). Mam okazję współpracować z zawodnikami sztuk walki (Judo Conrad Gdańsk, KS Dragon Gorzów Wielkopolski), piłki nożnej (Polish Soccer Skills) czy tancerzami. Sama jestem również związana ze sportem jako zawodniczka – trenowałam taniec towarzyski, pływanie czy aikido. Regularnie zajmuję również miejsce na stadionie czy na kanapie przed telewizorem z włączonym kanałem sportowym.
Coraz więcej sportowców zdaje sobie sprawę z tego, że nawet wyśmienite przygotowanie motoryczne, techniczne czy taktyczne może być niewystarczające. Wyzwania, z którymi spotyka się osoba uprawiająca sport czy to na zawodach, czy na treningach, czy w życiu codziennym, mogą wymagać od niej także dobrego przygotowania mentalnego – radzenia sobie ze stresem i presją otoczenia, podtrzymywania motywacji, budowania pewności siebie, obierania celów i tworzenia planów ich realizacji, wyciągania wniosków z porażek oraz zwycięstw, pobudzenia kreatywności… Nad tymi, ale także innymi aspektami psychologicznymi, pracuję z zawodnikami w formie konsultacji indywidualnych, a także warsztatów grupowych.
Marta Kuś
Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia (specjalność kliniczna), na Uniwersytecie Szczecińskim. Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego dla psychologów. Wkrótce rozpoczynam 4-letnie szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Pracuję z dziećmi oraz młodzieżą.
Zdobywałam doświadczenie między innymi podczas praktyk w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów poprzez uczestnictwo w diagnozowaniu dzieci, młodzieży i dorosłych oraz sporządzanie opinii. Udzielałam także wsparcia psychologicznego uczniom liceum.
Na co dzień pracuję z dziećmi oraz z ich opiekunami w placówkach przedszkolnych.
Jestem także Trenerem Umiejętności Społecznych Dzieci i Młodzieży (TUS) I i II stopnia.
Interesuję się przede wszystkim psychologią dzieci i młodzieży, ale także rolą zwierząt w życiu człowieka i kryminologią. Ukończyłam studia I stopnia dotyczące tematyki kryminalistyki i kryminologii.
Jestem miłośniczką zwierząt, sztuki i obcowania z naturą.
SOCJOTERAPEUCI:
Monika Józefowicz
Moja pasja to praca z ludźmi. Z zawodu i zamiłowania trener, coach, socjoterapeuta, doradca zawodowy, pedagog. Człowiek jest dla mnie bardzo ważny. Pracuję aby wspierać rozwój innych w ich dążeniu do zmian. Często powtarzam motto, którym sama się kieruje: „Chcieć to móc”.
Obszar, który jest mi szczególnie bliski to praca z dziećmi i młodzieżą. Pomagam w zrozumieniu emocji i zachowania dzieci, ich świata, ich relacji z rówieśnikami oraz relacji z dorosłymi. Każdy z nas jest inny, ma swoje własne doświadczenia, historię, osobowość to składa się na naszą wyjątkowość i niepowtarzalność. W trakcie sesji dostosowuje metody pracy indywidualnie do doświadczeń i problemów osoby z którą pracuję. Posiadam 15 letnie doświadczenie w przygotowywaniu i realizowaniu szkoleń dla szkół, uczelni wyższych oraz biznesu. Z moimi Klientami pracuję indywidualnie oraz prowadzę zajęcia grupowe. Specjalizuje się w Treningu Zastępowania Agresji według metody A.P. Goldsteina i B. Glicka.
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie, ukończyłam Politologię na Uniwersytecie Szczecińskim, Studia Podyplomowe z Doradztwa Zawodowego w Wyższej Szkole Humanistycznej. Jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych, akredytowanym coachem ICF, ukończyłam Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, kurs Trenera Interpersonalnego organizowany przez Pomorskie Centrum Psychodynamiczne. Jestem licencjonowanym przez Instytut Amity Trenerem Treningu Zastępowania Agresji. W Poznaniu ukończyłam szkołę Analizy Transakcyjnej. „Bardzo ważną dla mnie wartością jest szacunek do emocji i problemów dzieci, z którymi muszą sobie radzić”.
Alicja Benowska
Na co dzień pracuje z rodzinami, w tym z młodzieżą ulegającą demoralizacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu świetlicy o charakterze socjoterapeutycznym. Pracowała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gorzowie Wlkp. Od kilku lat prowadzi warsztaty w jednostkach penitencjarnych. Specjalistka w zakresie treningu zastępowania agresji (ART), a także zajęć pn. „szkoła dla rodziców”. Cały czas podnosi swoje kompetencje, obecnie ubiega się o uprawnienia do uzyskania tytułu Terapeuty Motywującego Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego. Certyfikowany coach, któremu bliskie są tematy dotyczące rodziny oraz problemów towarzyszących ich wewnętrznym relacjom. Mama trójki dzieci. W wolnym czasie lubi jeździć na rolkach, rowerze i trenować kickboxing.
COACHOWIE, DORADCY ZAWODOWI, TRENERZY:
Katarzyna Zielant
Coach, Manager, Mentor i Trener działający w obszarze budowania i rozwijania silnych zespołów ukierunkowanych na osiąganie celów indywidualnych oraz biznesowych.
Posiadam ponad 10-letnią praktykę w międzynarodowym i dynamicznym środowisku związanym z szeroko pojętą logistyką kontraktową oraz relacjami z klientami B2B. Jestem absolwentką Executive MBA - Business Trends. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu ‘Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej’ oraz ‘Negocjacje i Mediacje’ na WSB. Dodatkowo posiadam certyfikat Coach VCC i ACSTH oraz certyfikat DISC D3 do badania typów zachowań.
Moją pasją jest praca z osobami, które pragną rozwijać siebie, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Swoją misję widzę jako poszerzanie świadomości potencjału człowieka oraz możliwości jakie stwarza otoczenie, w kierunku rozwoju swojej niezależności i szeroko pojętego dobrobytu.
Wierzę w to, że każdy może osiągnąć tyle, na ile sobie pozwoli.
TERAPEUCI:
Katarzyna Przygodzka-Romaniszyn
Jestem arteterapeutką w trakcie szkolenia. Studiuję podyplomowo arteterapię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Swoje doświadczenie pracy z młodzieżą oraz dorosłymi zdobyłam podczas kilkunastoletniej pracy w charakterze wykładowcy w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W kręgu moich zainteresowań terapeutycznych są zwłaszcza filmoterapia, fotografoterapia i ludoterapia.
Medium, w którym widzę bardzo duży potencjał pracy arteterapeutycznej, jest kolaż. Terapia przez sztukę jest dla mnie bezpiecznym i kreatywnym procesem wyrażania wewnętrznych myśli, wspomnień, doświadczeń. Szczególnie bliska jest mi praca w formie warsztatowej z młodzieżą oraz dziećmi. Regularnie uczestniczę w warsztatach rozwojowych, takich jak na przykład malowanie z poziomu serca, czy choreoterapii.
W wolnych chwilach oddaję się swoim pasjom, którymi jest joga i caravaning.
Lektorzy języków obcych:
Justyna Jurgiewicz - język francuski
Beata Kołodziejska - język hiszpański
Wieloletnia lektorka języka Cervantesa, miłośniczka zarówno hiszpańskiej jak i latynoamerykańskiej tradycji i obyczajów. Zwolenniczka przekazywania wiedzy w personalnych kontaktach ze słuchaczami. Wielbicielka wszelkich latynoskich rytmów, którymi wypełnia każdą wolną chwilę, przy okazji zarażając nimi wszystkich domowników i sąsiadów. Szczególną sympatią darzy głośną, barwną i gorącą hiszpańską Andaluzję: region, w którym kolebka kultury, sztuki i architektury muzułmańskiej miesza się ze współczesną Hiszpanią.